تبلیغات
انتظار نامه - چشم انتظار روز

انتظار نامه

مرا عهدی است با جانان كه تاجان در بدن دارم / هواداران كویش را چو جان خویشتن دارم

 

چشم انتظار روز

 

نوشته شده توسط:امیر كشانی

او می آمد و با آمدنش همگان را غرق   در شادی و سرور می نمود. انتظار دیدارش, اضطراب لطیفی را بر همگان مستولی نموده بود. همگان خود را آماده خیر مقدم و خوش آمدگویی به آن بزرگوار می نمودند. آری, این روزها خورشید هم نورانی تر از گذشته پرتو افكنی می نمود. نسیم خنك, آرام آرام در فضای شهر پر می كشید و مژده آمدن او را به همه ابلاغ می نمود.

در این میان, درختان نیز از نسیم كمك می گیرند و دستی بر شاخ و برگهای خویش می كشند. هیاهوی عجیبی است, صدای طپش قلبهای منتظران را می توان شنید. اما بالاخره آن انتظار سخت در روز هشتم ماه ربیع الثانی به پایان رسید و مولودی عرشی پا به فضای فرش نهاد. او حاصل ازدواج امام هادی علیه السلام با بانویی پاكدامن به نام « سلیل » بود.

امام حسن عسگری همچون نیاكانش از همان دوران كودكی, نشانه های امامت وولایت الهی بر چهره مباركش نمایان بود و روز به روز نیز بر آن افزوده می گردید. آرام آرام, دوران كودكی و نوجوانی امام سپری می گردید و مردم روز به روز حیرتشان از جمال و هیبت این بزرگوار افزون می شد. او یازدهمین امام و پیشوا برای ما خاكیان بود تا ما را به سعادت و كمال رهنمون باشد. و این نشانه های عظیم را نیز ازپدران خویش به ارث برده بود. پیوند آسمانی كاروان به همراه اسیران جنگی با هیاهویی وصف ناپذیر از راه رسید. عده زیادی اطراف آن گرد آمدند و مشغول خرید كنیزهای مورد علاقه خویش گردیدند. در این میان نوه قیصر روم نیز كه در میان اسرای جنگی قرار داده داشت , در بین كنیزان, مضطرب و نگران ایستاده بود. هر لحظه هیجانش بیشتر می شد چرا كه امام هادی علیه السلام به او فرموده بود كه منتظر باشد تا نماینده ما بیاید. بعد از مدتی « بشر بن سلمان » نماینده حضرت هادی علیه السلام آمد و نامه حضرت را به او نشان داد و مقداری پول به صاحب كنیز داد و نرجس خاتون, دختر نوه قیصر روم را همراه خویش به خدمت حضرت هادی علیه السلام آورد.

آرام آرام, هیجان آن بانوی بزرگوار افزون می شد و همواره در انتظار دیدن محبوب بسر می برد, چرا كه در خواب پس از آنكه توسط حضرت مریم مسلمان شده بود, مژده ازدواج با امام حسن عسگری (علیه السلام) را نیز از حضرت فاطمه « سلام الله علیها » دریافت كرده بود. از این رو با زحمت فراوان توانسته بود خود را به همراه اسرای جنگی از روم به عراق برساند. به همین خاطر برای رسیدن آن زمان لحظه شماری می كرد. سرانجام انتظار پر اضطراب به پایان رسید و میهمان بزرگوار به منزل امام هادی علیه السلام وارد شدند و پیوند مقدس الهی میان امام عسگری (ع) و حضرت نرجس برقرار شد.

 امام هادی علیه السلام رو به نرجس خاتون نموده و فرمودند: « تو را به فرزندی نوید می دهم كه تمام جهان را از مشرق تا مغرب به تصرف خویش درآورد و بر همه عالم فرمانروا گردد و جهان را سرشار از عدالت و فضیلت سازد, بعد از آنكه جهان پر از ظلم و ستم شده باشد. » امام حسن عسگری (علیه السلام) به همراه نرجس خاتون (سلام الله علیها) زندگی خویش را شروع نمودند و حامل پیوند این دو بزرگوار, گوهر گرانبهایی گشت كه تمامی انبیا و اوصیا, تولد و ظهور او را چشم انتظار بوده و مردم را بدان بشارت داده بودند. 

 سرانجام در نیمه شعبان سال 255 هجری آن موعود روزگاران و آرام بخش انسان از حضرت نرجس خاتون (علیها السلام) دیده به جهان گشود و جهانیان را نورباران خویش نمود. این مولود بزرگوار هنگام شهادت پدر, 5 سال بیشتر نداشت . از همان سنین خردسالی امامت خویش را آغاز نمود و به علت تهدیدی كه از طرف حكومت می شد, در پس پرده غیبت قرارگرفت, بطوری كه محل سكونت آن حضرت را كسی جز نایبان خاص و خواص و یاران نمی دانستند.

 آن بزرگوار بعد از 63 سال غیبت صغری به امر الهی در پس پرده غیبت كبری قرار گرفت كه مدت زمان آنرا جز خدا كسی نمی داند. در واقع می توان غیبت كبری را میدانگاه وسیع امتحان و آزمایش ما شیعیان یاد نمود. امام حسن عسگری علیه السلام راه موفقیت در آزمون و امتحان غیبت امام عصر علیه السلام اینگونه معرفی می نمایند: « تنها بندگانی موفق خواهند بود كه خویشتن را در مسیر اطاعت امام زمان (علیه السلام) قرار دهند. شب و روز چشم انتظار او بوده و برای تعجیل فرج و سلامتی آن بزرگوار دعا نمایند. » همانگونه كه خود آن حضرت می فرمایند: « برای فرج من بسیار دعا كنید, كه همانا فرج خودتان نیز در آن است. »

انتظار شنبه 30 بهمن 1389
مبانی معرفتی مهدویت شنبه 23 بهمن 1389
دجال كیست ؟ پنجشنبه 14 بهمن 1389
حکمت غیبت سه شنبه 12 بهمن 1389
چرا حضرت مهدی(ع) ظهور نمی‌كند؟ یکشنبه 10 بهمن 1389
برداشتهای غلط ازانتظارفرج از دیدگاه امام خمینی سه شنبه 21 دی 1389
ما اهل كوفه هستیم.... سه شنبه 30 آذر 1389
شناخت دوشنبه 29 آذر 1389
مهدی ام مهدی خسته - دلم از بی وفایی ها شكسته شنبه 20 آذر 1389
مهدی بیاید باز هم دین داریم ؟؟؟؟؟؟ شنبه 20 آذر 1389
معنای جدیدی از انتظار فرج حضرت ولی‌عصر عجل‌الله تعالی فرجه الشریف پنجشنبه 18 آذر 1389
راه امام حسین (ع) تا قیام مهدی (عج) ادامه خواهد داشت . دوشنبه 15 آذر 1389
دروغ مدعیان یا مدعیان دروغگو شنبه 13 آذر 1389
ایمان و عمل جمعه 12 آذر 1389
آنقدر نیا تا دیر شود...... چهارشنبه 10 آذر 1389
امیدو غدیر شنبه 6 آذر 1389
خطبه غدیر از توحید خداوند آغاز و به امامت حضرت مهدی(عج) ختم می‌شود. چهارشنبه 3 آذر 1389
ندبه های دلتگی پنجشنبه 27 آبان 1389
نجوا با مهر پنجشنبه 27 آبان 1389
همایون طلعت یکشنبه 23 آبان 1389
مهدی دین پناه یکشنبه 23 آبان 1389
زرتشتیان ومنجی یکشنبه 23 آبان 1389
5 فرضیه 2012 چهارشنبه 19 آبان 1389
فرقه های دروغین مدعی مهدویت دوشنبه 10 آبان 1389
2012 ، سینما و آخرالزمان شنبه 8 آبان 1389
آشنائی چهارشنبه 5 آبان 1389
بیا دوشنبه 3 آبان 1389
خودمانی شنبه 1 آبان 1389
نیامدی... شنبه 1 آبان 1389
كجاست؟ چهارشنبه 28 مهر 1389
لیست آخرین پستها